הרחבה בצוחר

יישוב קהילתי צוחר

אודות היישוב הקהילתי צוחר

כל משפחה מחפשת את המקום שירגיש בית בכל רגע בחיים. צוחר – הישוב המרכזי הקהילתי והחינוכי של חבל אשכול, מזמין משפחות חדשות להצטרף ולבנות בו את הבית לכל הרגעים שיבואו בעתיד.

הישוב צוחר קרוי על שמו של אחד מבניו של שמעון (שבט שמעון מהמקרא) אשר נחלתו שכנה בסמוך לאזור זה, ממוקם במערב הנגב בתוך גוש יישובי צוחר וצופה על נוף מרהיב וטבע אינסופי, כזה שלעולם לא תפסיקו להתרגש ממנו.

צוחר הוקם בשנת 1972 כישוב כפרי ונועד לשמש את צוותי אנשי מערכת החינוך ואת אנשי שירותי ההיקף במגוון המוסדות הציבוריים במרכז צוחר. המוסדות שהוקמו במהלך השנים ביישוב מעניקים שירותי קהילה מגוונים כמו בית ספר אזורי "יובלי הבשור", "מרכז רפואי אשכול", מוקד חירום, מד"א, מרכז ספורט, בריכת שחייה, הספרייה האזורית ושירותי קהילה נוספים.

170 משפחות מצאו בצוחר את הבית החם שלהם, המשפחות ביישוב מעורבות חילוניים ודתיים מתוך אמונה בערכי סולידריות חברתית, אוכלוסיה יצרנית שכוללת יזמים, אנשי חינוך ובעלי מקצועות חופשיים, עסקים פרטיים וחנויות מגוונות.

בצוחר מתקיימת אגודה שיתופית קהילתית שבין יתר מטרותיה – איתור מיזמים כלכליים וחקלאיים, בשיתוף אגודות שיתופיות באזור ובליווי המועצה האזורית וזאת במטרה להגדיל את ההכנסות והשקעתן במגוון תחומים לרווחת התושבים ולעתיד הרווחה הכלכלית של התושבים.

ל-73 משפחות חדשות תהיה ההזדמנות להצטרף ל"צוחר החדשה", ההרחבה של צוחר שכוללת 73 מגרשים מיועדים לבניה בשכונה ג' בסמיכות לבית הספר היסודי "יובלי הבשור", מיקום מושלם למשפחות המצטרפות.

הבנייה בהרחבה ביישוב צוחר:

בימים אלו היישוב צוחר מציע למכירה מגרשים של 500 מ"ר כל אחד בבניה מרוכזת, למשפחות צעירות המעוניינות להצטרף לקהילה ביישוב.
הרוכשים יוכלו לבחור את הבית שיבנו מתוך דגמים שונים הניתנים לשינוי בתכנון הפנימי.
המחיר: החל מ-999,750 ₪ (משתנה לפי גודל הבית).

מה היישוב הקהילתי צוחר מציע למצטרפים חדשים?

חינוך בצוחר:

חינוך פורמאלי:

 • מעונות יום מגילאי 3 חודשים ועד גנים ממלכתיים.
 • בית הספר היסודי "יובלי הבשור" פותח את שעריו ליישובי גוש צוחר ומונה כיום 580 תלמידים.
 • בספטמבר 2019 נפתח קומפלקס חדשני הכולל שלושה בתי ספר יסודיים בני 18 כיתות כל אחד, בקמפוס החינוכי החדש במועצה האזורית אשכול. בתי הספר החדשים פועלים באינטגרציה מלאה של כל ילדי האזור – קיבוצים ומושבים, ויעניק הזדמנות פז לחיבורים חברתיים רחבים ועשירים, חיבורים שיעניקו לילדים מגוון רחב יותר של מיומנויות לימודיות מקצועיות וקשרים חברתיים עם מגוון האוכלוסיות אשר בקהילת אשכול.
 • בית הספר העל יסודי "נופי הבשור" אף הוא בקמפוס החינוכי בקרבת המועצה האזורית אשכול ומאפשר את המשך תפיסת החינוך העשירה והרחבה של האזור.

חינוך בלתי פורמאלי:

 • בצוחר פועלת מועדונית בה לילדים אפשרות ליהנות מפעילויות לאחר שעות הלימודים, שם הם מקבלים סיוע אישי ומקצועי בהכנת שיעורי בית, שיעורי עזר מגוונים ופעילויות העשרה. אל תתפלאו אם הם ירצו להישאר שם כל הזמן.
 • מרחיבים אופקים – בצוחר מתקיימות פעילויות משלימות במבנה הארגוני אותו מוביל המתנ"ס האזורי של המועצה במגוון תחומים. חוגים לכל הגילאים בעולמות המוסיקה, הבלט, אומנויות, תיאטרון וחוגי ספורט. בתי ספר לכדורגל בצוחר פעילים הן בצוחר והן ב"נופי הבשור".

קצת תרבות רבותיי: פעילויות תרבות ושירותי קהילה בצוחר:

 • "מועדון לחבר" מתקיים פעילות חברתית ענפה לבני הנוער ביישוב צוחר, כולל ציון וחגיגת כל חגי ישראל, מסיבות קיץ למתגייסים ועוד שלל פעילויות חינוכיות ומהנות.
 • פעילות תנועת נוער ע"י מדריכים "גרעינרים" מטעם המועצה נחשבת לפנינה שבני הנוער לא מוותרים עליה.
 • הם דאגו לנו כל החיים וממשיכים גם היום, מועדון "מופת" לגיל השלישי כולל אולם ראשי שמנהל פעילויות כל יום כל היום שמעניק להם הזדמנות לחיי חברה פעילים ועשירים של הרצאות, הדרכות, יצירה, ויציאה לטיולים מאורגנים. אתם כבר תחכו להגיע לגיל הזה.
 • בצוחר מרכז אומנויות המשרת את כל האומנים באזור, הזדמנות נפלאה לפתח כישורים אישיים חבויים.
 • כקהילה שדוגלת בבריאות מתקיים שוק איכרים שנפתח פעמיים בשבוע, בו יימכרו לכל תושבי האזור ירקות, תבלינים, פירות, צמחי נוי ומגוון פריטים וסחורות מתוצרת מקומית של הקהילה. שוק האיכרים מאורגן בדוכנים במרחב מואר ומוצל לנוחיות כל הגילאים והתושבים.
 • אנחנו בצוחר גם דואגים לסביבה. משומשוק הוא שוק יד שנייה מיוחד במינו המאפשר מכירת פריטים משומשים שאין בהם צורך, הזדמנות מצוינת לחנך את הדור הבא לשמירה על הסביבה ומחזור הקיים.
 • אומרים שהעיקר הבריאות. בצמוד לצוחר החדשה ישנו מרכז רפואי נגיש ונוח להגעה הכולל רפואת משפחה, רופאים מקצועיים, מרפאת חירום, מכון פיזיותרפיה ובריכה הידרותרפית.
 • במתחם המועצה ישנו מרכז ספורט הכולל מכון כושר מאובזר במכשור מתקדם.
 • בימים החמים של הקיץ תוכלו ליהנות מבריכה אזורית בצוחר החדשה שנבנתה ב-2015 ותוכלו להשתכשך במימי בריכה גדולה ובריכה לפעוטות, שתיהן גדולות, מטופחות ומוצללות.

תעסוקה בצוחר:

 • תושבי צוחר עוסקים בחינוך, חקלאות, בעלי מקצועות חופשיים, בעלי עסקים ויזמויות.

כל המגרשים בצוחר נמכרו!

לפרטים נוספים והרשמה מוקדמת לבנייה חדשה ביישוב מוזמנים לפנות לליאור:

צוחר בדיגיטל

כל המגרשים בצוחר נמכרו!

להרשמה מוקדמת לבנייה חדשה ביישוב צוחר השאירו פרטים כאן וניצור עמכם קשר בהקדם!

הרוכשים בצוחר יוכלו לבחור את הבית שיבנו מתוך שלושה דגמי בתים בגדלים שונים הניתנים לשינוי בתכנון הפנימי:
מטר בנוי (ינון A)

110 מ"ר בנוי
+ 16.3 מ"ר מרפסות
 929,492 ש"ח

 לתכנית לחץ כאן
למפרט לחץ כאן 

מטר בנוי (ינון B)

140 מ"ר בנוי
+ 16.4 מ"ר מרפסות
 1,104,912 ש"ח

לתכנית לחץ כאן
למפרט לחץ כאן

מטר בנוי (ינון C)

160 מ"ר בנוי
+ 18.5 מ"ר מרפסות
 1,196,664 ש"ח

לתכנית לחץ כאן
למפרט לחץ כאן

המחיר צמוד מדד 12/2023
כולל מע"מ בסך 17% 

המחיר אינו כולל:

עלויות פיתוח למועצה כ 200,000 ש"ח
שכ"ט עורך דין 8,500 ש"ח פלוס מע"מ.
מס רכישה – 7,000 ש"ח בגין המגרש בלבד.
דמי טיפול למנהל – כ 3,200 ש"ח.
היטל ביוב למועצה – תלוי בגודל הבית והמגרש – כ 22,000-27,000
חיבור לחברת חשמל – כ 3,500 ש"ח תלוי בגודל החיבור המוזמן.
פיקדון לשעון מים כ – 1,200 ש"ח.
תיבת נח לממ"ד – כ 2,300 ש"ח.
אגרות בנייה כ – 8,000 ש"ח. 

כל המגרשים בצוחר נמכרו!
להרשמה מוקדמת לבנייה חדשה ביישוב צוחר השאירו פרטים כאן וניצור עמכם קשר בהקדם!
הסיפור של היישוב הקהילתי צוחר בתמונות
יישוב צוחר
5/5
כל המגרשים בצוחר נמכרו!
להרשמה מוקדמת לבנייה חדשה ביישוב צוחר השאירו פרטים כאן וניצור עמכם קשר בהקדם!